Neonun hiç görmediğiniz sanatsal yüzüne merhaba deyin.

İnstagram hesabımıza göz atmak ister misiniz?
Back to Top

Kısaca NEON

Yaratıcılıkta sonsuz esneklik tanıyan neon ve bir arada kullanılan birçok materyal… Gerisi hayal gücünüze kalmış. Lights Out Neon olarak düğün ve açılış gibi davet organizasyonlarınızın yanı sıra ev, otel, mağaza gibi mekanlarınız için konsept tasarımlar ve projeler üretiyoruz.
Mekanınız bir pilates stüdyosu ya da bir doktor muayenehanesi olabilir. Özel tasarım neonlar her mekana dinamik bir ışıltı veriyor. Mevcut sembollerimiz ve tasarımlarımız arasından zevkinize uygun olanı seçebilir ya da kendinize özel bir çalışma yaptırabilirsiniz. Neonları satın almanın yanı sıra özel davetleriniz için süreli kiralayabilirsiniz de.

Neon dışında ne yapabiliriz?

- Işıklı, ışıksız kutu harf
- Led ekran (Pilevneli'deki Refik Anadol'un çalışması)
- Bina dış cephe led giydirme
- İç mekan led tasarım (sahne aydınlatma, iç mekan ışık tasarımı, peyzaj aydınlatma)
- Dekoratif Metal Uygulamalar (pirinç, çelik, bronz)
- Dijital baskı (folyo baskı, UV baskı)

Hikayemiz

Her şey 16 Şubat 2018 günü gelen bir hediye ile başladı. Biz de bu iham veren hediye üzerine biraz araştırma yaptık ve yurtdışında bulunan birkaç tane neon tasarım şirketini kendimize örnek alarak yola çıkmaya karar verdik. Yola çıkarken markamıza Lights Out ismini verdik. Türkiye’de bulunan atölyeler ile iletişime geçerek onlara vizyonumuzu gösterdik, sektöre yenilik katmayı hedeflediğimizi anladılar ve onların güvenlerini kazandık. Sonraki adımımız ilk işimizi almak oldu. Galatasaray’ın Arapça “Gayın” ve “Sin” harflerinden oluşan ilk kuruluş logosunu tasarladık.
Yaz başlarken bir lansman etkinliği ile kendimizi tanıtmamız gerektiğini düşündük ve Klein Garten’da ilk tasarımlarımızı görkemli bir parti eşliğinde sergiledik. Sergilediğimiz tasarımlara İspanyolca isimler koyduk çünkü bizim için neon bir sanat ve bu yüzden uluslararası anlamlar taşımalı. Bu etkinlik sonunda Klein ekibi 2 eserimizi çok beğenerek satın aldı.
Lansman etkinliğimizden sonra ünlü mimar Hakan Ezer ile çalışma fırsatı bulduk. Çok keyifli çalışmalarımız sırasında kendisinden çok şey öğrendik. A/C Design Event ile birçok iş birliği yaptık. NEF Bodrum’un lansman etkinliği için “I will survive” yazdık, Ankara Ata Kule’nin yenilenme projesi için 2 adet ortak kullanım alanı için tasarım neon verdik. Bodrum Türkbükü’nde Grom adlı gece kulübüne isimlerini yazdık. Keçi Ankara’da Phillip Morris tarafından düzenlenen bir organizasyona “Be a good animal” tasarımımızı verdik. Say Hello Brasserie’nin Life Park’ta düzenlenen İstanbul Cocktail Festival’deki standı için yaptığımız tabela çok dikkat çekti. Ünlü takı tasarımcısı Miray Gürani’nin özel siparişi ile mağazasına zarif bir flamingo tasarımı verdik.
Daha sonra kendimizi bir atlıkarınca projesinin içinde bulduk. Bu zorlu projenin sonucunda kusursuza yakın bir iş çıkardık, hem de ilk defa neona kablosuz elektrik vererek. İşe teknik detayların çokça hakim olduğu bu proje bizim için üstesinden başarıyla geldiğimiz bir sınav niteliğindeydi. Bursa’da evli bir çifte bebek getirmesi dilekleri ile bir leylek tasarımımızı gönderdik.
Bu süre zarfında Olivia Steele @steelizm gibi bu işe girerken ilham aldığımız sanatçılar ile görüşme, konuşma fırsatı bulduk. Daha sonra karşımıza Sarp Kerem Yavuz çıktı. Tam da “artistik artwork yapmak istiyoruz” dediğimiz anda. Bize işlerini gösterdi, “bunları neonla uygulamak istiyorum, yapabilir miyiz?” dedi. “Tabii ki yapabiliriz” dedik, ne de olsa bizim artık ustalaştığımız bir alandı. Sarp da bize güvendi eserlerini ve bizim ellerimize teslim etti. Tam 14 tane kusursuz neon yeniçeri tasarımlarını hayata geçirdik. Kendisi bizden çok memnun kaldı. Beraber yarattığımız bu eserler ile Contemporary İstanbul’a katıldı, eserler çok dikkat çekti. Anna Laudel Gallery bu 10 eser için Ortaköy’de yer alan ve Mimar Sinan’ın son eseri olan Kethuda Hamamı’nda ayrıca bir lansman etkinliği düzenledi. Contemporary İstanbul’un bitişinden sonra kalan 4 eser de Soho House İstanbul’da sergilendi. Bizim için rüya gibi geçen 2 zorlu ayın sonunda beklentimizin üzerinde bir sonuç aldık.
Cevdet Çetindoğanıin yeni yaratmış olduğu Weez.app uygulaması için bir tasarım yaptık, lansman etkinliği yine Klein Garten’da gerçekleşti. Bu işi daha nasıl farklılaştırabiliriz darken neondan lambader ürettik ve bunu da kablosuz yapmayı basardık. 3D tripod eski tip bir fotoğraf makinesi ürettik. Bu yolda en çok Sarkis’ten etkilendik. Vertigo Event’in logosunu çalıştık. Yeni çıkacak seri tasarımlarımızın isimleri İtalyanca olacak. Takipte kalın.

Copy link
Powered by Social Snap